Sudetgolf.cz

"Golf bez hranic"

 Vítejte na stránkách Sudetgolfu
 


GOLF

je jednou z nejdynamičtěji se rozvíjející sportovní disciplinou. Není proto divu, že spouta těch "dříve narozených" si tento krásný sport oblíbila. V roce 2009  vznikla pod názvem "Seniorská golfová túra SEVER" soutěž pro tyto nadšence, která se hraje na hřištích libereckého a ústeckého kraje. Před válkou se území nazývalo Sudety. Proto tento název webových stránek. Rozhodně to nemá nic společného s předválečnými událostmi na tomto územi.

  

Pro golfisty všech věkových kategorií je určena druhá soutěž "Podještědská golfová túra", která nemá tak dlouhou tradici. Hraje se trpeve od roku 2012. Tato golfová túra se hraje na hřištích v okolí Ještědu, od toho její název.


Způsob hodnocení celkových výsledků

Pro celkové hodnocení golfové túry se započítávají výsledky takto:

Seniorská golfová túra SEVER:  do pořadí se dostane hráč s minimálně pěti odehranými turnaji. Ze všech výsledů se započítá pět nejlepších výsledků.

 V sezoně 2023 na-Seniorské tůře Sever-čeká několik změn:
1 – kategorie 4,5-18,4 se bude hrát na stableford.
2 – účastník tůry,který nastoupí v určité kategorii,bude při přestupu do jiné kategorie v celkové klasifikaci vyhodnocen v té kategorii v které nastoupil.
3 – Turnaj klubů.
Při každém turnaji bude v každé kategorii vybrán nejlepší stablefordový klubový výsledek    účastníků turnaje.Součet nejlepších výsledků ve všech kategoriích určí dílčího klubového vítěze turnaje.Po ukončení „Seniorské túry Sever“ bude vyhlášen vítězný klub tůry.

4 - Věková hranice pro účast v turnaji je stanovena takto:
Ženy od 50 let věku dosaženého v daném roce.
Muži od 55 let věku dosaženého v daném roce.


Podještědská golfová túra: Od letošního ročníku nebude vyhlašováno pořadí za celkovou tůru